Životopis

Karel Randák (*1955) je bývalý vrcholový sportovec, český voják a v letech 1992-2007 příslušník zpravodajských služeb ČR.

 

Po ukončení studia na libeňském gymnáziu – specializace matematika a fyzika – byl přijat ke studiu na Fakultu tělesné výchovy a sportu UK – obor trenérský. V průběhu studií se věnoval vrcholové cyklistice a byl členem jak juniorských, tak i seniorských reprezentací na silnici i dráze.  Je dvojnásobným mistrem republiky (ve dvojicích na dráze a na 100 km družstev na silnici).  Jako cyklista se zapsal do historických tabulek, když v roce 1980 vytvořil nejlepší čas na světě v jízdě na 100 kilometrů časem 2:18:01,85, který nebyl doposud překonán. Tehdejšímu cyklistickému svazu se nepodařilo zajistit účast dostatečného počtu mezinárodních rozhodčích, z tohoto důvodu nebyl rekord uznán. Závodil do roku 1982, pak dva roky dělal trenéra v armádním klubu Dukla, poté začal jezdit jako závodící trenér. Trénoval rovněž národní družstvo dráhových cyklistů.

 

V letech 1992 – 1996 byl příslušníkem Federální bezpečnostní informační služby (FBIS), české kontrarozvědné služby, kde se zabýval problematikou organizovaného zločinu a ochrany ekonomických zájmů ČR.

 

V období 1996 – 2007 byl členem české zahraniční rozvědky (ÚZSI), kde v průběhu času působil na různých postech a svou kariéru ve zpravodajských službách završil jako ředitel ÚZSI. V  roce 2006 byl povýšen do hodnosti generálmajora.

 

Více zde...

12.3.2018 - Pondělní glosa - Libor Winkler: Vyčkávání změnu nepřinese

winkler.jpgJeště nikdy od sametové revoluce jsem kolem sebe nevnímal tak silnou poraženeckou náladu jako v poslední době. Musel jsem také odpovídat na pár ironických dotazů. Lidé, kteří vědí, že jsem ve dvou předchozích prezidentských volbách podporoval nejprve Karla Schwarzenberga a poté Jiřího Drahoše, chtěli vědět, jestli jsem někdy finančně přispěl i někomu, kdo vyhrál. Chtěli mne přimět k zamyšlení, jestli zbytečně nevyhazuji peníze chozením do předem prohraných bitev. Více zde.

5.3.2018 - Protikorupční akademie Znojmo

pistalka.jpgDnes se uskutečnil další díl Protikorupční akademie, tentokrát na Gymnáziu Dr. Karla Polesného ve Znojmě. 40 studentů rozdělených do 5 týmů se pokusilo jednoduchým způsobem sobě i svým kolegům představit práci zastupitele svého města a zaměřili se na prosazení svého návrhu usnesení k aktuálním tématům. Měli k dispozici pět oblastí vztahujících se k regionu. Více zde.

5.3.2018 - Pondělní glosa - Janusz Konieczny: Vraždou Jána Kuciaka se nesmíme ponořit do strachu

janusz-1.jpgJán Kuciak byl nezávislým mladým investigativním novinářem, který svou práci vnímal jako poslání. Uvědomoval si, že mafiánským skupinám je nutné se postavit a zkoumal jejich aktivity. V jisté kauze bylo dokonce obnoveno trestní stíhání především na základě analýzy Jána Kuciaka. Byl zkrátka velkou novinářskou naději. Více zde.

26.2.2018 - Pondělní glosa - Martin Soukenka: Žebříčky a srovnání aneb Češi, do toho!

figurka1-kruh.jpgČlověk má rád žebříčky a srovnání. Občas potřebuje vědět, jak daleko má k tomu být šampionem. A jak blízko má k tomu zůstat poraženým. Spoustu žebříčků čehokoli, sestavených odborníky a šamany přes cokoli, je ale třeba brát s rezervou… Více zde.

21.2.2018 - Jiří Chytil, oznamovatel v kauze Opencard, oceněný NFPK, vyhrál u odvolacího soudu

opencard-1.jpgOdvolací soud dnes potvrdil, že Jiří Chytil, oznamovatel oceněný Nadačním fonrdem proti korupci v souvislosti s kauzou Opencard, nemusí platit milionovou škodu, kterou po něm požadoval pražský magistrát. Více zde.

Archiv aktualit